Zyrtare: Batshuayi huazohet në Valencia - Sport - Kosova Sot
Zyrtare: Batshuayi huazohet në Valencia

Zyrtare: Batshuayi huazohet në Valencia

Chelsea ka lajmëruar se ka huazuar sulmuesin Michy Batshuayi në La Liga, konkretisht te Valencia

Michy Batshuayi ka mbetur plus në Chelsea dhe sezonin 2018-19 do ta kaloi si i huazuar te skuadra spanjolle Valencia

Pasi pati një gjysmë sezon të mirë me Borussia Dortmund, para se të lëndohet, belgu u prit që do ti jepet një mundësi e dytë te Stamford Bridge.

Maurizio Sarri, megjithatë ka vendosur që mund të ja del edhe pa 24 vjeçarin. 

 

(Kosova Sot)

13 orë e 44 minuta më parë
13/12/18