John Terry refuzoi Spartakun e Moskës - Sport - Kosova Sot
John Terry refuzoi Spartakun e Moskës

John Terry refuzoi Spartakun e Moskës

Pavarësisht se ishte paraparë që të bënte testet mjekësore, veterani kishte vendosur në fund që të mos e vazhdonte karrierën në kryeqytetin rus

Ish ylli i Chelsea, John Terry e ka humbur një mundësi të luaj për Spartak Moskën, pavarësisht se kishte pasur një ofertë joshëse nga klubi i njohur rus.

Ai nuk kishte kontratë këtë verë dhe fillimisht vendosi të shkojë në Sparta, madje kishte kryer edhe testet mjekësore për klubin rus.

Mbrojtësi do të merrte një shumë prej tre milionë euro pagë në vit për një sezon, por tani ai ka treguar se marrëveshja u prish në fund.

“Pasi u mendova shumë, vendosa që ta refuzoi ofertën dhe kontratën nga Spartak Moska”, ka shpjeguar Terry në një deklaratë.

“Do të dëshiroja ta shfrytëzojë rastin dhe ti falënderohem Spartakut për mundësin dhe ti uroi atyre dhe tifozëve një sezon sa më të mirë. Ata janë një klub ambicioz dhe jam shumë i impresionuar me profesionalizmin e tyre”.

“Por, pasi e kam diskutuar edhe me familje, ne bashkë vendosëm se nuk është koha që ne të shkojmë në Moskë. Fat të mbarë, Spartakut”.

 

(Kosova Sot)

1 orë e 0 minuta më parë
20/02/19