Zidane e konfirmon, shpejt kthehem në zejen e trajnerit - Sport - Kosova Sot
Zidane e konfirmon, shpejt kthehem në zejen e trajnerit

Zidane e konfirmon, shpejt kthehem në zejen e trajnerit

Ish trajneri i Real Madridit ka treguar se ai shumë shpejt do ti kthehet zanatit të trajnerit, kurse destinacioni i tij lehtë mund të jetë Old Trafford

Gjatë kohës kur luante, Zinedine Zidane i bënte gjërat shumë të lehta në fushë. 12 vite pas pensionimit të tij, tetë fjalë bën që ai ta lërë karrierën e tij të futbollit shumë keq.

“Definitivisht do ti kthehem menaxhimit përsëri”, ka thënë ai për televizionin spanjoll RTVE. “Është ajo çfarë unë bëj dhe çfarë kam bërë tërë jetën time”.

Pothuajse pas tre muajve që ai e udhëhoqi Real Madridin për tri tituj radhazi të Ligës së Kampionëve – një arritje e papritur në kohën moderne – kurse tani i ka mbushur bateritë për sfidën e tij të re.

E pas këtyre fjalëve duket se ai do të vërshohet prej ofertave.

PSG dhe Manchester United duket se janë skuadrat me të mundshme që të sigurojnë shërbimet e francezit. 

 

(Kosova Sot)

35 minuta më parë
20/02/19