Lajmi i fundit: Wayne Rooney arrestohet në SHBA

  • 06 janar 2019 - 19:00
Lajmi i fundit: Wayne Rooney arrestohet në SHBA

Wayne Rooney është arrestuar për arsye të dehjes dhe sharjeve në aeroportin e Washington D.C në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ish-sulmuesi i Manchester Unitedit aktualisht jeton në SHBA dhe luan për D.C United në Major League Soccer.

Ai nënshkroi kontratë trevjeçare me klubin amerikan në korrik të vitit 2018.

Priten informacione të reja në vazhdim.

 

 

(Kosova Sot)