Messi me paraqitje brilante e dërgon Barçën në çerekfinale pas fitores bindëse ndaj Lyonit

  • 13 mars 2019 - 23:14
Messi me paraqitje brilante e dërgon Barçën në çerekfinale pas fitores bindëse ndaj Lyonit

Lionel Messi ka bërë një paraqitje brilante duke shënuar dy gola dhe duke asistuar në dy të tjera në triumfin e Barcelonës 5:1 kundër Lyonit, me çka i ndihmoi skuadrës së tij të kalojë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Barcelona dhe Lyon barazuan pa gola në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Francë, por pas fitores së thellë në ndeshjen e kthimit në Camp Nou të mërkurën, Barcelona kalon në çerekfinale në rezultat të përgjithshëm 5:1.

 

 

(Kosova Sot)