Shpërblehet Cristiano Ronaldo

  • 15 mars 2019 - 22:00
Shpërblehet Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo është vlerësuar si lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

Ronaldo shënoi het-trik dhe përmbysi rezultatin e ndeshjes së parë ndaj Atletico Madridit për ta kualifikuar Juventusin në çerekfinale të Champions League

Ai la prapa Lionel Messin, edhe pse edhe argjentinasi pati një javë magjike në Champions League – i cili shënoi dy herë dhe asistoi dy herë të tjera në fitoren 5-0 të Barcelonës ndaj Lyonit në “Camp Nou”.