Formacioni i Bullgarisë për ndeshjen me Malin e Zi, pak ditë para përballjes me Kosovën

  • 22 mars 2019 - 18:13
Formacioni i Bullgarisë për ndeshjen me Malin e Zi, pak ditë para përballjes me Kosovën

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Bullgarisë dhe Malit të Zi.

Bullgaria, kundërshtari i ardhshëm i Kosovës (25 mars) në kualifikimet për “Euro 2020”, e nis sonte aventurën në këto eliminatore, kundër Malit të Zi.

Këto dy skuadra janë takuar katër herë në të kaluarën, dy herë janë ndarë baras kurse dy ekipet kanë nga një fitore – Bullgaria ka shënuar 7 gola kurse Mali i Zi 5.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin Nacional në “Vasil Levski” në Sofia. 

(Kosova Sot)