Reportazhi i UEFA-s për Kosovën; “Euro 2020, ne po vijmë!”

  • 23 mars 2019 - 16:04
Reportazhi i UEFA-s për Kosovën; “Euro 2020, ne po vijmë!”

Në prag të fillimit të ciklit të ri kualifikues për Euro 2020, UEFA e ka përgatitur një reportazh për suksesin e Kosovës në Ligën e Kombeve dhe për pritjet në kualifikimet e rregullta të Evropianit nën moton “UEFA Euro 2020, ne po vijmë”.

Protagonistë të këtij reportazhi janë Fatos Berisha, tifoz dhe regjisor filmi, futbollistët Benjamin Kololli e Hekuran Kryeziu dhe përzgjedhësi Bernard Challandes.

 

(Kosova Sot)