Rahoveci kthehet në pjesën e dytë për ta mposhtur Trepçën

• 31 March 2019 - 19:07

Rahoveci është kthyer në pjesën e dytë të ndeshjes kundër Trepçës në “Mizahir Isma” për të triumfuar me rezultat 82-66.

Vizitorët e nisën më mirë takimin duke i shënuar tri pikë më shumë se vendasit në çerekun e parë të lojës (16:19).

Edhe në dhjetëminutëshin e dytë, mysafirët luajtën më mirë (18:26) duke shkuar në pushim me 11 pikë epërsi (34-45).

Kjo ishte fitorja e 16-të e Rahovecit këtë sezon që vazhdon të konkurrojë me Golden Eagle Yllin për vendin e dytë në tabelë. Trepça e ka pësuar humbjen e 15-të sezonale dhe do të shpresojë të qëndrojë larg zonës së ‘play-outit’.

Në ndeshjen tjetër të të dielës, Lipjan ka fituar me rezultat të lartë (150-54) si mysafir i Boresë. Skuadra fituese vazhdon të qëndrojë në zonën ‘play-out’, kurse ajo humbëse ndodhet në vendin që bie nga liga.