Top 20 futbollistët më të paguar në botë

  • 02 prill 2019 - 09:22
Top 20 futbollistët më të paguar në botë

France Football do të publikojë listën me futbollistët më të paguar në botë dhe ylli i Barcelonës, Lionel Messi, mbetet ylli me pagën më të lartë nga klubi i tij në botën e këtij sporti.

Edhe pse nuk e ka fituar Topin e Artë që nga viti 2015, Lionel Messi fiton më shumë para se Cristiano Ronaldo, i cili e ka fituar këtë çmim në vitin 2016 dhe në vitin 2017. Ndërsa, kampioni i vitit 2018, Luka Modric, as nuk bën pjesë në Top 20 futbollistët më të paguar.

Në fakt, bashkëlojtarët e mesfushorit kroat të Real Madridit, Gareth Bale, Toni Kroos dhe Sergio Ramosi të gjithë e mposhtin Modricin në këtë renditje.

20. Sergio Ramos – Real Madrid (23 milionë euro)

Image

 

 

 

 

19. Paul Pogba – Manchester United (23.3 milionë euro)

Image

18. Hulk – Shanghai SIPG (23.4 milionë euro)

Image

 

17. Kevin de Bruyne – Manchester City (23.5 milionë euro)

Image

 

16. Sergio Aguero – Manchester City (24.3 milionë euro)

Image

15. Oscar – Shanghai SIPG (24.3 milionë euro)

Image

 

14. Kylian Mbappe – Paris Saint-Germain (25 milionë euro)

Image

13. Mesut Ozil – Arsenal (25.8 milionë euro)

Image

12. Toni Kroos – Real Madrid (26.3 milionë euro)

Image

11. Gerard Pique – Barcelona (27 milionë euro)

Image

10. Luis Suarez – Barcelona (28 milionë euro)

Image

9. Ezequile Lavezzi (28.3 milionë euro)

Image

8. Philippe Coutinho – Barcelona (30 milionë euro)

Image

7. Alexis Sanchez – Manchester United (30.7 milionë euro)

Image

6. Andres Iniesta – Vissel Kobe (33 milionë euro)

Image

5. Gareth Bale – Real Madrid (40.2 milionë euro)

Image

4. Antoine Griezmann – Atletico Madrid (44 milionë euro)

Image

3. Neymar – Paris Saint-Germain (91.5 milionë euro)

Image

2. Cristiano Ronaldo – Juventus (113 milionë euro)

Image

1. Lionel Messi – Barcelona (130 milionë euro)

Image

(Kosova Sot)