Zbulohet trajneri i Kombëtares Kuqezi

  • 15 prill 2019 - 10:53
Zbulohet trajneri i Kombëtares Kuqezi

Emërimi i trajnerit italian, Edy Reja është vetëm çështje orësh.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se trajneri 73-vjeçar ka arritur një marrëveshje me presidentin Armando Duka dhe zyrtarizimi i tij pritet të bëhet nga dita e nesërme. Italiani do të zëvendësojë trajnerin Christian Panuccin dhe do të drejtojë kuqezinjtë deri në fund të kualifikueseve Euro 2020. 

Eduardo Reja, ishte kandidatura më favorite krahasuar me emrat e tjerë të përfolur për të marrë “timonin” e kombëtares. Takimi i parë mes presidentit Duka dhe italianit ishte në Shkodër, ku Reja u pa në shkallët e “Loro Boriçit” gjatë ndeshjes së Shqipërisë dhe Turqisë.

(Kosova Sot)