Turku provokon shqiptarin e Kosovës, por...

  • 19 prill 2019 - 16:02
Turku provokon shqiptarin e Kosovës, por...

Arnold Gjergjaj sonte në Stamboll do të zhvillojë meçin për titullin në EBU Exterrnal në kategorinë e rëndë në boksin profesionist.

Kundërshtari i tij është boksieri turk Umut Camkiran, kurse Gjergjaj për këtë titull lufton për herë të tretë, meqë e kishte fituar atë më 2014 dhe e kishte mbrojtur një herë, një vit më pas.

 
Peshimet zyrtare Camkiran vs Gjergjaj

Turku Camkiran provokon Gjergjajn. Si e vleresoni reagimin e tij?

Posted by Insporti on Friday, April 19, 2019

Në peshimet zyrtare, boksieri nga Gjakova peshoi 105.6 kg, kurse kundërshtari i tij 114,1kg, mirëpo, përveç peshës më të ulët, Gjergjaj e ka edhe përparësinë e të qenit me i gjatë se kundërshtari

(Kosova Sot)