Mbappe kompleton het-trikun dhe tani po, e feston golin

  • 21 prill 2019 - 22:32
Mbappe kompleton het-trikun dhe tani po, e feston golin

PSG-ja është duke e mposhtur 3-0 Monacon në ndeshjen që po zhvillohet në “Parc des Princes”.

Është nata e sulmuesit, Kylian Mbappe. Pasi shënoi dy herë për vendasit në pjesën e parë, 20-vjecari ka gjetur golin edhe në pjesën e dytë.

Ai kompletoi het-trikun në minutën e 56’, duke shënuar për 3-0 dhe kësaj radhe, për dallim nga dy golat e parë, e festoi atë.

Ky ishte goli i 30 i Mbappes në 27 ndeshje në Ligue 1.

Pas disa muajsh, Neymar është kthyer nga lëndimi dhe është inkuadruar në lojë menjëherë në pjesën e dytë.

(Kosova Sot)