Chelsea kërkon të shfrytëzojë gabimet e Man Unitedit e Arsenalit, startojnë Higuain dhe Hudson-Odoi

  • 22 prill 2019 - 20:21
Chelsea kërkon të shfrytëzojë gabimet e Man Unitedit e Arsenalit, startojnë Higuain dhe Hudson-Odoi

Jo vetëm luftë për titull, në Premierligë po bëhet luftë edhe për zonën Champions League. 4 skuadra po luftojnë për 2 vende.

Liverpooli dhe Manchester City janë duke luftuar kokë më kokë për të rrëmbyer titullin e Premierligës për sezonin 2018/19. Por, përveç luftën për titull, luftë po bëhet edhe për dy vende që dërgojnë në Ligën e Kampionëve.

Tottenhami, Chelsea, Arsenali dhe Manchester United, janë katër skuadrat që në katër sfidat e mbetura në Premierligë, do të japin maksimumin që sezonin 2019/20 të dëgjojnë himnin e Champions League.

Diferenca mes skuadrës në pozitën e tretë dhe asaj në të gjashtë është tri pikë – me 12 pikë në lojë, do të thotë që gjithçka është e mundur.

Kështu, sonte, Chelsea do të tentojë t’i rrëmbejë pikët e plota në shtëpi ndaj skuadrës së Burnley.

“Blutë e Londrës” janë në pozitën e pestë me 66 pikë, dy më shumë se Manchester Unitedi që humbi 4-0 nga Evertoni dhe një më pak se Arsenali, që po ashtu u mposht në vikend nga Crystal Palace 3-2.

(Kosova Sot)