Zbulohet fanella e Juventusit për sezonin e ardhshëm

  • 23 prill 2019 - 19:20
Zbulohet fanella e Juventusit për sezonin e ardhshëm

Fanella e Juventusit për sezonin e ri është zbuluar të martën nga Footy Headlines. Ajo do të ketë një shirit rozë në mes.

Fanella do të jetë gjysmë e bardhë dhe gjysmë e zezë, ndërsa ngjyrat e tri vijave të firmës Adidas në anën e pasme.

Megjithatë, gjëja më dalluese është vija e hollë rozë që kalon nëpër mes të fanellës.

Ngjyra rozë nuk është shfaqur në fanellën e Juves që prej para tri sezonesh, kur fanella e tretë e klubit ishte rozë.

Image

(Kosova Sot)