Me Messin në stol, Barça marshon drejt sigurimit të titullit kundër Alaves

  • 23 prill 2019 - 20:41
Me Messin në stol, Barça marshon drejt sigurimit të titullit kundër Alaves

Barcelona mund ta fitojë titullin në La Liga para fundjavës, por për ta pasur këtë mundësi duhet patjetër ta mposhtë sonte Alavesin në Mendizorrotza, me Lionel Messin në stol.

Barçës i duhet një fitore sonte ndaj Alavesit në udhëtim dhe Valencia ta mundë Atletico Madridin nesër, për t’u shpallur kampion për vitin e dytë radhazi edhe matematikisht.

Barçës i duhen vetëm gjashtë pikë për ta siguruar titullin edhe matematikisht dhe këtë mund ta bëjë hiç më larg se të mërkurën, pra nesër, nëse e mposht Alavesin sot në Vitoria dhe Atletico Madridi humb nesër kundër Valencias.

Nëse skuadra e Diego Simeones fiton apo barazon, atëherë skuadra e Valverdes mund ta fitojë titullin të shtunën në Camp Nou kundër Levantes në formë të dobët.

Ndeshja mes Alavesit dhe Barçës nis në orën 21:30 dhe zhvillohet në Mendizorrotza.

(Kosova Sot)