Manchester City i shkon Burnleyt të papërshtatshëm, formacionet

  • 28 prill 2019 - 14:27
Manchester City i shkon Burnleyt të papërshtatshëm, formacionet

Manchester City do të luajë në udhëtim kundër Burnley sot në një përballje që parashikohet të jetë e vështirë për Cityn në përpjekje për ta mbrojtur titullin në Premierligë.

Skuadra e Pep Guardiolës e ka në dorë titullin në ligë, pasi ka një pikë më shumë se Liverpooli tri javë para fundit të kampionatit. 

Burnley është skuadër e papërshtatshme kur luan në shtëpi, ku nuk është mposhtur në katër javët e fundit dhe ndaj Cityn synon ta sigurojë edhe matematikisht mbijetesën në Premierligë.

Takimi mes Burnely dhe City luhet në Turf Moor dhe nis në orën 15:05.

Formacionet zyrtare:

(Kosova Sot)