Trepça ‘89 e mposht Lirinë

  • 28 prill 2019 - 17:59
Trepça ‘89 e mposht Lirinë

Trepça ’89 e ka fituar delin e xhiros 29 të Ipko Superligës ndaj Lirisë me rezultat 2:1.

Orges Gava dhe Arb Manaj realizuan për vendasit, kurse Blendi Memaj për mysafirët.

Kjo fitore e stabilizon sado pak në renditje 89-shin, kurse Lirinë tashmë vetëm ndonjë mrekulli mund ta shpëtojë pa rënë nga elita.

Pas pak, nga ora 19:00, në stadiumin Fadil Vokrri, do të luhet nëj tjetër ndeshje në kuadër të xhiros së 29 në Superligë.

Prishtina do të presë Drenicën.

(Kosova Sot)