Prishtina – Drenica, mbyllet pjesa e parë

  • 28 prill 2019 - 20:13
Prishtina – Drenica, mbyllet pjesa e parë

Prishtina po e mund 2-0 Drenicën pas 45 minutave lojë në “Fadil Vokrri”

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes mes Prishtinës dhe Drenicës, që po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Dueli i dytë i ditës së sotme në kuadër të xhiros 29 të Ipko Superligës, po i takon vendasve, pasi po e mposhtin 2-0 Drenicën.

Fillimisht, në minutën e 26’, shënoi Armend Thaqi për 1-0, kurse për rezultatin e pjesës së parë, 2-0, shënoi në fund Mario Morina.

(Kosova Sot)