Barcelona e publikon listën për përballjen me Liverpoolin

  • 30 prill 2019 - 21:50
Barcelona e publikon listën për përballjen me Liverpoolin

Ernesto Valverde i ka ftuar të gjithë futbollistët kryesorë të Barcelonës për duelin gjysmëfinal me Liverpoolin në Ligën e Kampionëve. Barcelona e mirëpret Liverpoolin në ndeshjen e parë gjysmëfinale mes tyre në Ligën e Kampionëve nesër në Camp Nou.

Tre futbollistët e vetëm që janë lënë në shtëpi nga Valverde janë Thomas Vermaelen, Kevin-Prince Boaten dhe Jeison Murillo.Në fakt, lojtari i vetëm që nuk është në dispozicion për shkak të lëndimit është Rafinga Alcantara, i cili dëmtua në nëntor. Skuadra e plotë e Barçës.

Image

(Kosova Sot)