Man City gati ta transferojë yllin portugez të Juves

  • 05 maj 2019 - 13:50
Man City gati ta transferojë yllin portugez të Juves

Juventusi njoftohet se është i hapur për të lënë Joao Cancelo të largohet për 50-60 milionë euro dhe Manchester City është i etur të marrin reprezentuesin e Portugalisë.

Sipas dy mediumeve italiane La Gazzetta dello Sport dhe Corriere dello Sport, përvoja e Cancelos në Torino mund të përfundojë pas vetëm një sezoni.

Ai ka kushtuar 40 milionë euro për të sjellë në Valencia, pasi ka kaluar afatin e fundit në huazim në Inter, por ka treguar vështirësi në mbrojtje dhe ka bërë disa gabime të kushtueshme, veçanërisht në Ligën e Kampionëve.

Raporti i tij me trajnerin Massimiliano Allegri thuhet gjithashtu se është i tensionuar, pasi italiani rregullisht nxjerr udhëzime nga ana mbrojtëse dhe e kritikon vazhdimisht për dobësi në këtë pikë.

Kështu, Cancelo thuhet se do të lejohet të largohet nga Juventusi për rreth 50-60 milionë euro.

Opsioni më i mundshëm për të do të jetë transferimi te Manchester City, i cili gjithmonë është në kërkim të mbrojtësve të krahut.

Image

 

(Kosova Sot Online)