45 minuta larg përfundimit të sezonit, këto janë rezultatet pas pjesëve të para në Angli

  • 12 maj 2019 - 16:55
45 minuta larg përfundimit të sezonit, këto janë rezultatet pas pjesëve të para në Angli

Janë mbyllur të gjitha pjesët e para në xhiron e fundit në Premierligë për sezonin 2018/19. E gjithë vëmendja është te dy skuadrat e para në renditje, Manchester City dhe Liverpooli.

City po fiton 2-1 në udhëtim te Brighton, duke përmbysur rezultati, kurse Liverpooli po e mund 1-0 Wolwesin. Nëse kështu përfundon gjithçka, atëherë Man City do të jetë kampion i Premielrigës për sezonin 2018/19.

Image

 

(Kosova Sot Online)