Zidane vazhdon ta ’kërcënojnë’ Gareth Bale

  • 12 maj 2019 - 21:33
Zidane vazhdon ta ’kërcënojnë’ Gareth Bale

Zidane nuk e ka mohuar se mund ta lë Gareth Balen sërish në shtëpi, për sfidën e fundit në La Liga për sezonin 2018/19.

Real Madridi udhëtoi në Anoeta pa Gareth Bale, aty ku Real Sociedadi tregoi dhëmbët dhe e mposhti 3-1 ekipin e Zinedine Zidane.

Pas ndeshjes, Zizu u pyet për lënien në shtëpi të uellsianit, sipas të cilit, duke se Bale nuk jep më të mirën në stërvitje, nuk është mirë fizikisht.

“Bale? Është e qartë se çfarë kam bërë këtë fundjavë. Tani kemi një ndeshje tjetër dhe pastaj do të shohim për vitin tjetër”, tha Zizu.

“Nuk e di nëse javën tjetër do të jetë… nëse është mirë fizikisht, po!”.

(Kosova Sot Online)