Chelsea – Higuain, vjen vendimi i madh nga klubi i Sarrit

  • 16 maj 2019 - 10:14
Chelsea – Higuain, vjen vendimi i madh nga klubi i Sarrit

Chelsea ka vendosur të dërgojë Gonzalo Higuain përsëri në Juventus këtë verë edhe pse ata nuk mund të jenë në gjendje të nënshkruajnë me një sulmues tjetër, raporton Daily Mail.

Ekipi i Maurizio Sarri huazoi Higuain në një marrëveshje gjashtë mujore në janar me një mundësi për të paguar 15.7 milionë funte shtesë për të transferuar lojtarin.

Higuain ka qenë një zhgënjim i madh që kur arriti në Angli dhe Chelsea kanë vendosur ta dërgojnë atë në Itali – pas finales së Europa League në fund të muajit.

Chelsea janë duke pritur për të kuptuar nëse ata do të jenë në gjendje të nënshkruajnë lojtarë këtë muaj –  pasi kanë dërguar ankesën e tyre kundër një ndalimi të transferimeve nga FIFA në Gjykatën e Arbitrazhit për Sport (CAS).

(Kosova Sot Online)