De Ligt zgjidhet lojtari më i mirë në Holandë

  • 17 maj 2019 - 12:23
De Ligt zgjidhet lojtari më i mirë në Holandë

Mathijjs De Ligt është zgjedhur lojtari më i mirë holandez për sezonin 2017. 

Ai shkelqeu këtë sezon duke fituar Kampionatin dhe Kupën e Holandës gjithashtu udhëhoqi skuadrën drejt gjysmë finaleve të Ligës së Kampioneve ku më pas u elemniua në sekondën e fundit nga Totteham.

"Unë jam shumë i lumtur me këtë çmim," tha De Ligt.  Ndërkohë tashmë e ardhmja e tij mbetet mister teksa nuk është vendosur akoma se në cilën do të luajë ai sezonine ardhshëm teksa në garë për të janë Barcelona dhe Juventusi. 


(Kosova Sot Online)