De Jong dhe De Ligt gjenden në Barcelonë

  • 18 maj 2019 - 10:08
De Jong dhe De Ligt gjenden në Barcelonë

De Jong dhe De Ligt kanë zbarkuar mbrëmë në Barcelonë.

Futbollistët e Ajaxit, pas triumfit në Kupën e Holandës dhe në Ligë, kanë zgjedhur Barcelonën si vend për të festuar sezonin mbresëlënës, që arritën edhe deri në gjysmëfinale të Champions League.

Në mesin e tyre ishin edhe Frenkie de Jong  (lojtari i Barcelonës) dhe Matthijs de Ligt (futbollisti që kërkohet nga Barcelona).

Ky udhëtim, ndoshta mund t’i ndihmojë De Ligtit që të qartësojë të ardhmen dhe të vendosë që t’i bashkohet Barcelonës.

(Kosova Sot Online)