Real Madridi e mbyll një sezon për t’u harruar ndaj Betisit, formacionet

  • 19 maj 2019 - 10:58
Real Madridi e mbyll një sezon për t’u harruar ndaj Betisit, formacionet

Real Madridi do ta përmbyllë sot një sezon nën nivelin e klubit, si nikoqir i Real Betisit në Santiago Bernabeu.

Madridi nuk ka pasur për çfarë të luajë në disa javët e fundit, me Barcelonën që e siguroi titullin qysh kohë më parë dhe humbjen turpëruese 4:1 ndaj Ajaxit në mars që ia hupi shpresat për ndonjë titull këtë sezon.

Si pasojë, trajneri i kthyer në stol, Zinedine Zidane – i tretë i Realit vetëm këtë sezon – ka eksperimentuar tashmë me skuadrën para sezonit të ardhshëm.

Prandaj, shumë ndryshime priten në verë, si në ardhje ashtu edhe në dalje.

Në një ndeshje që pritet të jetë e fundit për disa e veçanërisht Gareth Bale dhe Keylor Navas, i pari e nis nga stoli ndërsa i dyti si titullar.

Takimi nis në orën 12:00.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid:

Image

(Kosova Sot Online)