Në Itali e bëjnë të sigurt, ja kur prezantohet Conte

  • 21 maj 2019 - 14:13
Në Itali e bëjnë të sigurt, ja kur prezantohet Conte

Inter do të ketë një finale ditën e diel përballë Empolit. Zikaltërit kërkojnë të ruajnë vendin në Ligën e Kampionëve, ndërsa miqtë të mbijetojnë në Seria A. E ardhmja e Luçiano Spallettit shihet me mëdyshje nga drejtuesit zikaltër.

“Gazzetta dello Sport”, zbulon ditën e sotme dhe Inter dhe Konte kanë arritur marrëveshje, madje sipas raportimeve zyrtarizmi do të vij një ditë pas ndeshjes, pra të hënën.

Marota i ka premtuar dorë të lirë Antonio ontes në merkato. Projekti zikaltër parashikon ndërtimin e një skuadre që të konkurrojë Juventusin në Seria A, por edhe të jetë kompeditive në Evropë.

(Kosova Sot Online)