Ekipi shqiptar e mposht ekipin serb në Suedi, ja festa e çmendur

  • 25 maj 2019 - 12:40
Ekipi shqiptar e mposht ekipin serb në Suedi, ja festa e çmendur

Ekipi Kosova IF, është ekipi më i vjetër shqiptar në Suedi dhe Skandinavi në gjerë. Formuar që në vitin 1974 nga migrant shqiptar në Suedi.

E kështu Kosova IF e feston fitoren e parë në ligë këtë sezonë, pasi arriti fitore ndaj ekipit serb Srbija.

Golashënuesit për Kosovën ishin Labinot Dreshaj dhe Orest Resteljica, ky i fundit shënoi në ndeshjen e parë.

 

Kosova IF firar första segern som varit efterlängtad. Segern kom efter 2-1 mot Srbija. Målskyttar: Labinot Dreshaj och debuterande Orest Resteljica. Kosova IF feston fitoren e parë në ligë këtë sezonë mbasi arriti fitore ndaj ekipit serb Srbija. Golashënuesit për Kosovën ishin Labinot Dreshaj dhe Orest Resteljica, ky i fundit shënoj në ndeshjen e parë.

Posted by Kosova IF on Wednesday, May 22, 2019

(Kosova Sot Online)