Live: Mbyllet ndeshja Liverpool kampion i Evropës

  • 01 qershor 2019 - 21:06
Live:  Mbyllet ndeshja Liverpool kampion i Evropës

 

KOMENTI LIVE

5 minuta lojë shtesë

Min. 89’ Origi dyfishon epërsinë e Liverpoolit 0:2. Te kuqtë shumë afër trofeut të Ligës së Kampionëve

85’ Goditje e Erikssen nga një faull në të majtë, por portieri Alison bën një pritje fantastike.

Min 77’ Zëvendësim te Tottenham:  Del Sissoko hyn Dier

Min 69’ Rasti i mirë për Liverpool-in, Milner gjuan topi kalon përskaj portës, fat për Tottehnamin

Minuta e 66-te Zëvendësim te Tottenham: Winks largohet hyn Mouria  

Min 64' Ndërrimi i dytë në radhët e Liverpoolit, hyn Milner, dhe del Wajnaldum.

Zëvendësim te Liverpool largohet Firminho në lojë futet Origi

Dhjetë minuta lojë nga pjesa e dytë ende asnjë ndryshim

Nisi pjesa e dytë

Mbyllet pjesa e parë Liverpool po udhëheq me rezultat 1:0

45‘ 2 minuta shtesë

39’ Robertson lëshon një predhë me të majtën, por Loris pret dhe çon topin në goditje këndi.

23’ Robertson hedh një krosim të fuqishëm në zonën e Totenhemit, që shkonte rrezikshëm drejt Salah, por Rouz ndërhyn duke larguar rrezikun.

20’ Son niset në një aksion të shpejtë, por Matip e ndal në një duel tek për tek.

17’ Pranë një goli tjetër Liverpuli. Arnold lëshon një të djathtë nga jashtë zone, por topi shkon jashtë portës së Loris.

 

 

(Kosova Sot Online)