UEFA zgjedh skuadrën e Champions-it: 6 lojtarë nga Liverpool, por mungon Salah

  • 02 qershor 2019 - 17:32
UEFA zgjedh skuadrën e Champions-it: 6 lojtarë nga Liverpool, por mungon Salah

UEFA ka publikuar skuadrën më të mirë të sezonit 2018-19 në Champions League. Këtë herë janë 20 lojtarë që janë përzgjedhur për të kompletuar skuadrën më të mirë, në bazë të statistikave të secilit lojtar në repartin e tij.

Nga lista e publikuar dallohen 6 lojtarë nga kampionët e Liverpool, por mungon Mohamed Salah. Në këtë listë janë pjesë edhe Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, si dhe tre lojtarë nga Tottenham.

Image

Dallohet qartë përfshirja e Ajax, që përfaqësohet me 5 lojtarë në skuadrën më të mirë të sezonit. Ndërkohë pritet që UEFA të përzgjedhë edhe 11-shen më të mirë të këtij sezoni.

Lista e Plotë:

Alisson (Liverpool)

Ter Stegen (Barcelona)

Van Dijk (Liverpool)

De Ligt (Ajax)

Vertonghen (Tottenham)

Alexander-Arnold (Liverpool)

Robertson (Liverpool)

Sissoko (Tottenham)

Ziyech (Ajax)

De Bruyne (Man City)

De Jong (Ajax)

Ndombele (Lyon)

Wijnaldum (Liverpool)

Neres (Ajax)

Sterling (Man City)

Ronaldo (Juventus)

Messi (Barcelona)

Mane (Liverpool)

Tadic (Ajax)

Lucas Moura (Tottenham)

(Kosova Sot Online)