Zhegrova për barazimin me Malin e Zi: Ishim të pafat

• 08 June 2019 - 14:07

Anësori 20-vjeçar i Kosovës, Edon Zhegrova, beson se “Dardanët” e merituan fitoren në ndeshjen e së premtes në Podgoricë kundër Malit të Zi. Megjithatë, Zhegrova shtoi se tani është i përqendruar në ndeshjen e radhës.

Kosova u ndal me barazim 1:1 nga Mali i Zi në ndeshjen e rrethit të tretë të Grupit A kualifikues për Kampionatin Evropian 2020, pasi dështoi t’i konkretizojë rastet e shumta në një takim që u zhvillua pa shikues në stadiumin e qytetit në Podgoricë.

Verdhekaltrit e patën epërsinë minimale falë një goli nga Milot Rashica, por nuk munden ta ruajnë atë pasi vendasit e barazuar rezultatin kur Stefan Mugosa realizoi me kokë njëzet minuta para fundit.

Zhegrova- i cili dje luajti nga minuta e 31-të të ndeshjes, pasi që e zëvendësoi Arbër Zenelin e lënduar – e ka shfrytëzuar llogarinë e tij në Instagram për ta komentuar këtë ndeshje.

“Ishin të pafat dje, por tani le të përqendrohemi në ndeshjen e radhës”, shkroi Zhegrova në gjuhën angleze në llogarinë e tij në Instagram.