Mbyllet ndeshja, Kosova spektakel fiton 3:2 ndaj Bullgarisë ne Sofje

  • 10 qershor 2019 - 20:39
 Mbyllet ndeshja, Kosova spektakel fiton 3:2 ndaj Bullgarisë ne Sofje

Në Sofje të Bullgarisë është duke u zhvilluar ndeshje Bullgaria – Kosova në kuadër të kualifikimeve për kampionatin Evropian 2020.

Kombëtarja e Kosovës në dy ndeshjet e para ka 2 barazim, dhe takimi me Bullgarët është i treti në fazën e grupeve dhe kjo ndeshje ka rëndësi të madhe për t’u fituar.

Ndeshja e parë e zhvilluar ndërmjet Kosovës e Bullgarisë në stadiumin “Fadil Vokrri” pati përfunduar me barazim 1:1.

Komenti Live:

min, 92' Elbasan rashan i shwnon per Kosoven 2:3

Min 88’, Rast i qindpërqind për Kosovën, Rashan i gjuan jashtë portës

Min 73', Largohet Zhegrova inkuadrohet Elbasan Rashani. 

Min 69' Gol Kosova, shënon Muriqi anulon gjyqtari për ofsajd

Min 64', Kololli harkon, Muriqi shënon me kokë.

Min 62’, Zëvendësim te Kosova, Hadërgjonaj futet në lojë largohen Vojvoda, Rasha futet, largohet Voca

 

Min 56' Bullgaria dënon nga ndërprerja me Dimtrov 2:1

Min 67’, Kololli në rast të mirë por përpak vonohet dhe dështon të shënoi.

Nis pjesa e dytë

Min 44', Popov ka barazuar rezulttain pas një përgjumje në mbrojtjen e Kosoves.

Min 37’ Bersant Celina gjuan fort por portieri bullgar arrin ta ndal gjuajtjen. Sa rast i mirë për Kosovën.

Min17", Halimi rrezikon por topi kalon jashtë porte.

 Min  13' Milot Rasica ka shënuar për Kosovën 0:1 

Min 1’, Dëgjohen thirrje raciste nga ana e tifozëve bullgarë

(Kosova Sot Online)