Mohamed Salah i përgjigjet Juventusit

  • 16 qershor 2019 - 15:30
Mohamed Salah i përgjigjet Juventusit

Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah, e ka refuzuar një ofertë prej 170 milionë euro për të kaluar në Juventus.

Sipas tabloidit britanik “The Mirror”, Juventusi dhe Real Madridit kanë përgatitur oferta në vlerë 170 dhe 150 milionë euro, respektivisht.

Tabloidi britanik siguron se ylli egjiptian do të qëndrojë në Liverpoolin, pasi tani është koha e gabuar për t’u larguar, por paralajmëron se vitin e ardhshëm do t’i konsiderojë opsionet për të ardhmen.

27-vjeçari i ka thënë “jo” ofertës së kampionit italian tani për tani.

Salah i ka shënuar 71 gola në 104 paraqitje për Liverpoolin që prej se iu bashkua klubit në vitin 2017 nga Roma, ndërsa këtë vit e fitoi edhe Ligën e Kampionëve më të kuqtë. 

(Kosova Sot Online)