Kosova mund ta marrë edhe një futbollist që ka luajtur për Zvicrën U-21

  • 17 qershor 2019 - 10:34
Kosova mund ta marrë edhe një futbollist që ka luajtur për Zvicrën U-21

Florian Kamberi mund t’i bashkohet Kombëtares së Kosovës për ndeshjet e shtatorit ndaj Republikës Çeke dhe Anglisë. Futbollisti luan me sukses ne Premiershipin e Skocisë me ekipin Hibernian, ndërsa e ka përfaqësuar edhe Zvicrën në ekipin U-21

Florian Kamberi mund të luajë për Kosovën në ndeshjet e shtatorit, ndaj Republikës Çeke dhe Anglisë, në kualifikimet e Kampionatit Evropian 2020.

Kamberi ishte lindur në Zvicër dhe kishte luajtur për ekipin U-21 të Zvicrës.

Mirëpo, ai ka mundësi të luajë për Kosovën falë babait të tij, Pashkut.

Kosova është e treta në Grupin A, duke e mposhtur Bullgarinë një herë dhe duke barazuar një herë, ndërkohë që ka barazuar edhe me Malin e Zi.

Dhe, “SunSport” mëson se 24 vjeçari mund të ftohet nga trajneri Bernard Challandes për ndeshjet në “Fadil Vokrri” dhe “St Mary’s Stadium”.

Mirëpo, ai ka mundësi të luajë për Kosovën falë babait të tij, Pashkut.

Kosova është e treta në Grupin A, duke e mposhtur Bullgarinë një herë dhe duke barazuar një herë, ndërkohë që ka barazuar edhe me Malin e Zi.

Dhe, “SunSport” mëson se 24 vjeçari mund të ftohet nga trajneri Bernard Challandes për ndeshjet në “Fadil Vokrri” dhe “St Mary’s Stadium”.

Image
Image

 

 

(Kosova Sot Online)