Zyrtare: Këto janë dy blerjet e reja të Interit

  • 19 qershor 2019 - 22:07
Zyrtare: Këto janë dy blerjet e reja të Interit

Interi ka zyrtarizuar blerjen e Matteo Politanos nga Sassuolo dhe sulmuesit të Genoas, Eddie Salcedo

Të dy vendimet kanë ardhur pasi që ata kishin një sezon të suksesshëm në huazim, Politan me skuadrën seniore të Sassuolos dhe Salcedo për skuadrën e të rinjve primavera të Genoas.

Huazimi i Politanos i ka kushtuar 5 milionë Interit me opsionin për ta blerë për 20 milionë në fund të sezonit.

Kur Salcedo, 17 vjeçar, i ka kushtuar 1 milionë për ta huazuar me opsion blerjen 8 milionë.

Salcedo ka shënuar 13 gola dhe ka bërë katër asiste në 35 ndeshjes për skuadrën e re të Interit si i huazuar nga sezoni i kaluar.

(Kosova Sot Online)