“Shpresoj që Neymar të qëndrojë, por është e vështirë”

  • 24 qershor 2019 - 08:34
“Shpresoj që Neymar të qëndrojë, por është e vështirë”

Marquinhos shpreson që Neymari të qëndrojë në PSG.

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain, Marquinhos, shpreson që Neymar do të vazhdojë të qëndrojë te kampionët e Ligue 1 edhe sezonin e ardhshëm.

Tashmë kanë nisur spekulimet për një largim të mundshëm nga PSG-ja për në Barcelonës, por edhe Real Madridi interesohet për 27-vjeçarin.

“Është e vështirë të rekrutosh lojtar si ai në klub dhe është e vështirë ta mbash, por shpresoj se ai do të vazhdojë me ne”, u shpreh Marquinhos për L’Equipe të dielën.

“Ai është lojtar i rëndësishëm, gjithashtu edhe shok, person që e dua dhe shpresoj shumë se do të qëndrojë”. 

(Kosova Sot Online)