Zyrtare: Kompletohet shkëmbimi Spinazzola – Pellegrini

  • 01 korrik 2019 - 08:39
Zyrtare: Kompletohet shkëmbimi Spinazzola – Pellegrini

Juventusi ka njoftuar se e ka shitur Leonardo Spinazzolan për 29.5 milionë euro, derisa ka marrë shërbimet e Luca Pellegrinit për 22 milionë euro.

Të dy lojtarët kishin testet mjekësore në javën që lamë pas, ndërsa konfirmimet për të dyuja transferimet u bënë të ditura pas mesnatës. Në këtë rast, pagesa e transferimit të Spinazzolas dhe Pellegrinit, do të kryhet për tri vitet e ardhshme. Të dy lojtarët kanë nënshkruar kontratë deri në vitin 2023.

(Kosova Sot Online )