Zyrtare: Atletico Madrid transferon një tjetër sulmues

  • 11 korrik 2019 - 19:18
Zyrtare: Atletico Madrid transferon një tjetër sulmues

Ivan Saponjic edhe zyrtarisht është lojtar i Atleticos.

Atletico Madrid ka njoftuar për transferimin e sulmuesit 21-vjeçar të Benficas, Ivan Saponjië.

Ai ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me klubin spanjoll.

21-vjeçari bëhet blerja e gjashtë për ekipin e Diego Simeones, pas Joao Felix, Marcos Llorente, Héctor Herrera, Felipe, dhe Lodi.

(Kosova Sot Online)