Kloppi i zbulon planet e Liverpoolit për afatin kalimtar

  • 12 korrik 2019 - 09:08
Kloppi i zbulon planet e Liverpoolit për afatin kalimtar

Jurgen Klopp ka bërë të ditur se Liverpooli nuk do të jetë shumë aktiv gjatë këtij afati kalimtar të verës, duke thënë se lojtarët si Rhian Brewster dhe Alex Oxlade-Chamberlain janë si transferime të reja.

Kampioni evropian, Liverpooli, e filloi turneun parasezonal në mënyrën më të mirë të mundshme, duke e mposhtur me rezultat 6:0 Tranmeren në Prenton Park. Rhian Brewster shënoi dy herë,.

Liverpooli deri më tani e ka transferuar vetëm të riun Sepp Van Den Berg, dhe Kloppi i ka dhënë fund spekulime për transferime të shumta gjatë këtij afati kalimtar të verës.

Kur u pyet se a do të jetë Liverpooli aktiv në këtë afat kalimtar, Kloppi tha: “Ne i kemi blerë ata tashmë. Oxlade-Chamberlain, Rhian Brewster, ata nuk luajtën vitin e kaluar. Të gjithë djemtë e rinj sot janë të gjithë lojtarë të rinj për ne”.

“Afati kalimtar është i hapur dhe unë nuk e di saktësisht kur mbyllet. 8 gusht! Ky vend i mrekullueshëm, e gjithë Evropa e pati idenë për ta mbyllur afatin kalimtar më herët dhe i vetmi vend që e bëri këtë gjë më në fund është Anglia. Kështu që afati kalimtar te ne mbyllet tetë javë para se të mbyllet në vendet e tjera”.

“Do të shohim çfarë do të bëjmë, por nuk mendoj se do të jetë afati kalimtar më i madh i të gjitha kohëve”.

“E dua atë djalosh [Brewster], ai është një lojtar fantastik. Ne e dinim edhe më parë se Rhian është lojtar i mirë. Pse do ta mohoja këtë gjë? Unë thjesht nuk dua të flas pas një ndeshjeje pasi një djalosh i shënon dy gola”. 

(Kosova Sot Online )