Barcelona, nëntë lojtarë për tri vende

  • 18 korrik 2019 - 19:56
Barcelona, nëntë lojtarë për tri vende

Barcelona ka nisur përgatitjet për sezonin e ri dhe Ernesto Valverde tani do të ketë shumë punë se si të rreshtojë skuadrën për edicionin 2018/19, ku objektivi do të jetë sërish, Champions League.

Antoine Griezmann dhe Frankie de Jong, janë ardhjet e reja te kampionët e Spanjës, të cilët do të japin gjithçka për të zënë vend në 11-she dhe duke parë klasin e tyre, vështirë që të mos ndodhë kjo.

Derisa sulmi do të jetë më pak problem për Valverden për të zgjedhur treshen përpara, (Messi, Suarez, Griezmann), mesfusha që tani ka nisur t’i shkaktojë kokëdhimbje trajnerit të Barçës.

(Kosova Sot Online)