Kosova humb edhe nga Brazili në Botëror

  • 21 korrik 2019 - 20:25
Kosova humb edhe nga Brazili në Botëror

Kosova është duke marrë pjesë në Kampionatin botëror për grupmoshat nën 21 vjet.

Ajo sot ka luajtur edhe ndeshjen e katërt në kuadër të grupeve duke pësuar humbje përsëri. Kësaj radhe Kosova është mposhtur nga Brazili.

Ndeshja ka përfunduar me rezultatin 36-22.

Tani Kosova ka humbur katër ndeshjet e zhvilluara. Brazili në anën tjetër kishte humbur tre ndeshje dhe kjo ishte fitorja e parë e tyre.

(Kosova Sot Online)