PSG, gati 950 000 euro në javë për Mbappe

  • 22 korrik 2019 - 22:13
PSG, gati 950 000 euro në javë për Mbappe

Derisa mediat në Angli shkruan se Manchester City do të ofrojë një ofertë të parezistueshme për Kylian Mbappe, mediat në Francë kanë shkruar se PSG është afër për t’i ofruar 950 mijë euro në javë për sulmuesin francez

Paris Saint-Germain raportohet se do ta bllokojnë yllin e tyre Kylian Mbappe duke i ofruar atij një kontratë të re, nga e cila ai do të fitonte 950 mijë euro në javë.

Megjithatë, kjo do të varet nëse Barcelona e blenë Neymar, i cili dëshiron të largohet nga kampioni i Ligue 1.

Sipas gazetës franceze El Pais, City është duke u përpjekur për ta sjell në Angli sulmuesin 20 vjeçar, me trajnerin Pep Guardiola që ka kontakte të rregullta me të që disa vite.

Natyrisht, PSG do të tentojnë ta mbajnë me çdo kusht në skuadër ish sulmuesin e Monacos dhe shpresojnë që ta bëjnë atë lojtarin e dytë më të paguar në histori vetëm që ai të rri.


(Kosova Sot Online)