Jurgen Klopp tregon se çka pret nga Shaqiri

  • 25 korrik 2019 - 18:15
Jurgen Klopp tregon se çka pret nga Shaqiri

Jurgen Klopp shpreson që brenda 10 ditëve të ketë në stërvitje Keitan dhe Xherdan Shaqirin.

Gjermani tha se gjithashtu se të dy lojtarët kanë një rol të rëndësishëm në skuadër.

“Ne kemi një javë të rëndësishme para nesh në Evian për një kamp trajnimi të duhur”, tha Klopp, transmeton oranews. “Ne kemi një ndeshje shumë të ndërlikuar kundër Napolit dhe më pas ndeshja kundër Lyonit kemi organizuar shumë për djemtë që po kthehen”.

“Shpresojmë se ata mund të marrin disa minuta në atë lojë. Do të jetë me të vërtetë e rëndësishme”.

“Kur të kthehemi, shpresojmë që gjashtë lojtarë të mund të bashkohen me ne. Naby Keita duhet të jetë gati për të trajnuar me shpresë, Xherdan Shaqiri duhet të jetë gati për të trajnuar dhe pastaj me shpresë të luajë, Mo, Bobby dhe Ali dhe një javë më pas Sadio Mane. Ata janë lojtarë të rëndësishëm për ne”.

(Kosova Sot Online)