E rrahu për vdekje boksierin rus, reagon sot Subriel Matias

  • 26 korrik 2019 - 21:18
E rrahu për vdekje boksierin rus, reagon sot Subriel Matias

Bota e boksit u godit rëndë nga tragjedia e së martës, kur boksieri rus, Maxim Dadashev vdiq pas dëmtimeve të marra në tru në meçin kundër Subriel Matias.

Boksieri nga Puerto Riko tani ka dhënë komentet e para pas vdekjes së Dadashevit, duke thënë se ai është “i shkatërruar”.

“Askush nuk është i përgatitur për të vdekur kur shikon ëndrrat dhe objektivët,” tha ai.

“Ne thjesht futemi në ring duke menduar për mirëqenien e familjes sonë, pa e menduar sa shumë mund të komplikohen gjërat në ring.

“Fluturo lartë luftëtar i madh. Vetëm Zoti e di arsyen e gjërave. Gjithmonë do ta kesh respektin tim. U prefsh në paqe Maxim Dadashev.”

(Kosova Sot Online)