Mangala dëshiron që të largohet nga City

  • 26 korrik 2019 - 23:22
Mangala dëshiron që të largohet nga City

Mbrojtësi i Manchester City, Eliaquim Mangala dëshiron që ti bashkohet skuadrës nga La Liga, Valencia.

Sipas Superdeporte, francezi kaloi sezonin 2017-18 në këtë klub dhe dëshiron që të kthehet, pasi që skuadra nga Etihad i ka thënë atij se nuk janë të interesuar për shërbimet e tij.

28 vjeçari do të jetë një transfer i lirë, edhe pse do të merr një pagë shumë më të vogël nëse kthehet në Valencia. 

(Kosova Sot Online)