Arsenal dhe Man City synojnë transferin e Dani Alves

  • 27 korrik 2019 - 21:56
Arsenal dhe Man City synojnë transferin e Dani Alves

Dani Alves ka bërë një fotografi në Instagram për të kërkuar klub të ri pasi që Paris Saint-Germain

36 vjeçari mund ti këtë fituar 40 trofe gjatë karrierës së tij, por ai është duke kërkuar një klub që ta transferojë gjatë kësaj verë.

Arsenali është lidhur me një transfer te brazilianit, me lojtarin që ka pranuar ti zvogëlohet rroga vetëm që të luajë për Gunners.

Pep Guardiola po ashtu mendon ta sjell atë në Etihad, pasi kishte shënuar rezultate të mira gjatë kohës sa ishte në Barcelonë.

Trajneri i Manchester City e ka quajtur atë një “talent të jashtëzakonshëm” duke dhënë shenja se do ta dëshironte në ekip atë.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DanialvesD2 My Twitter (@danialves) on

(Kosova Sot Online)