Ronaldo e dëshiron Icardin para Lukakus në Juventus

  • 07 gusht 2019 - 00:00
Ronaldo e dëshiron Icardin para Lukakus në Juventus

Superylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo raportohet se dëshiron që klubi i tij ta transferon Mauro Icardin gjatë verës

Argjentinasit i ishte thënë nga klubi që nuk është në planet e tyre për sezonin e ri dhe trajneri i Interit Antonio Conte e ka bërë të qartë se ka për qëllim shitjen e Icardit këtë verë.

Gazzetta dello Sport ka shkruar sot që Ronaldo më shumë preferon një transfer të Icardit pasi që beson se ai është më i mirë se Lukaku.

Ai nuk është komplet kundër Lukaku por e dëshiron Icardin pasi që ai beson se ish lojtari i Barcelonës është lojtari që i nevojitet Juves.

(Kosova Sot Online)