Paco ‘Lionel’ Alcacer me gol mbresëlënës nga gjuajtja e lirë

  • 10 gusht 2019 - 09:17
Paco ‘Lionel’ Alcacer me gol mbresëlënës nga gjuajtja e lirë

Dortmund ka fituar sonte pa u lodhur në Kupën e Gjermanisë përballë ekipit Uerdingen, kategoria e tretë gjermane (Bundesliga 3).

Dy golat u realizuan nga Reus dhe Alcacer duke ia dhuruar fitoren 2-0 Dortmundit.

Goli i Alcacer ishte shumë i veçantë, me goditje dënimi, një “perlë”, ashtu siç vazhdimisht Lionel Messi shënon me Barcelonën.

(Kosova Sot Online )