Supërkupa e barabartë, vazhdimet vendosin fituesin

  • 14 gusht 2019 - 22:59
Supërkupa e barabartë, vazhdimet vendosin fituesin

Ka përfunduar pjesa e rregullt e finales së superkupës së Europës në mes të dy ekipeve të Anglisë, Liverpool Chelsea. 90 minutat e ndeshjes kanë përfunduar me rezultat 1-1

Një superfinale dhe një ndeshje e hapur, më shumë raste në të dyja pjesët por që u shënuan vetëm dy gola.

Chelsea krijoi më shumë në pjesën e parë madje edhe goditi shtyllën dhe shënoi një gol në minutën e 36-të me anë të një pasimi maestral të Pulisic për Giroud i cili finalizoi për mrekulli.

(Kosova Sot Online)